O kapele

Členové:

Shaman – Voice
Kolobos – Drums
Mortlife – Guitar
Rawenia – Guitar

Kapela vznikla na přelomu roku 2005/06.Tehdy se sešli dva maniaci Robert a Jirka alias Revenant a Urscumug v rockmetalové hydře zovoucí se Golgota. Oba vyzbrojeni koncertními i studiovými zkušenostmi z předchozích kapel, toužili založit vlastní projekt, který by měl být směřován do extrémějších a blasfemističtějších podsvětních vod metalu. Zanedlouho kapela/nebo Její základ/ narazila na svérázného bubeníka Pavla/Kolobose/ a na baskytaru byl povolán Mephisto.
2007/08-V této sestavě se kapela ustálila a nahrála živák(LIVE 2008).

2008 – předčasně kapelu opustil baskytarista Mefisto.Nejen osobní problémy vrcholí tímto rozchodem,ale můžete si být jisti, že kapela pokračuje dál i přes všechny krize uvnitř i okolo.Toto špatné období Katarzi právě naopak zcelí a není to poprvé-To jsou holt začátky..Katarze samozřejmě odehraje avizované koncerty.

2008/09-Nedaleká budoucnost s sebou nese znamení prvního dlouho očekávaného daema – a tím bude první etapa kapely zpečetěna-TRULY RAW!!

BŘEZEN 2009 – Naši sestavu posílil basák Panzer(Marduk)faust

ČERVEN 2009 – Kapela nahrála studiové album u DARP records. www.darp.cz

1. dlouhohrající CD je však s odstupem času považováno ostatními členy za demo než za oficiální desku – hlavně kvůli „dřevnímu zvuku“.

Recenze:
http://www.fobiazine.net/article/4360/katarze–demo-2009/

Rozhovor:
http://www.fobiazine.net/article/4485/katarze–8222;deset-otazek8220;/

Katarze si desku/daemo/ vydala samonákladem, čítajícím doposud (r. 2012) asi 150ks. CD je k sehnání hlavně na koncertech. Nyní už jako doprodej! Kapela zatím neplánuje dělat další náklad.

Další celkem kladná recka vyšla v metalovém časopise Pařát (prosinec 2009/č.31):
http://www.paratmagazine.com/vydana-cisla/item/476-cislo-31

LISTOPAD 2009 – Do sestavy přicházíl II. kytarista Revan (Naurrakar), aby posílil ofenzívu Katarze. Čertužel nevydrží dlouho a koncem roku v kapele už není.

PROSINEC 2009 – Odchod bubeníka Kolobose z kapely.

DUBEN 2010 – Kapela začíná zkoušet v nové sestavě: Revenant- voc, Marduk – bass & voc, Urscumug – guitar, ? – bicí

ŘÍJEN 2010 – I. větší koncert se zahraniční účastí – s poláky Besatt a krajany Naurrakar v Exitu Chmelnice. Katarze vystoupí bez basy a takřka v reunionu.: 1. koncert po roční odmlce s bubeníkem Kolobosem

LISTOPAD 2010-Kapela začíná zkoušet v staronové sestavě-Doufejme že už poslední personální vichřice polevila.: Ursc. – g., Revenant – voc., J.C. – bass, Kolobos – drums
Oficiální členové kapely jsou Revenant, Urscumug a Kolobos.

SRPEN 2011 – Odchod basáka J.C.

Kapela zkouší v 3.členné sestavě dál a koncertně vystupuje sporadicky.

Na jaře 2012 přichází posílit defenzivu Katarze Enthermonth (Surt, Narchost).

ČERVENEC 2012 – Opětovný rozchod s bubeníkem Kolobosem

Rok 2013 :

Katarze nadále koncertuje v hojném počtu cca 1-2koncerty/měsíc v 3 členné sestavě: kytara, basa, zpěv a bicí z automatu.

Kapela chystá na jaro vydání split/CD se spřízněnou black/deathovou smečkou ze Semil – Lucifer. Tlučmistr Lucifer Hannibal nahrává bicí party na „Underwoods“ 

2014: Nic zásadního se pro kapelu nekoná. Katarze zažívá malý útlum a během nekoncertování skládá nový materiál pro nadcházející album.

Původně zamýšlené splitko, vychází jako 4 skladbové EP s názvem Underwoods.

2015:

Začátkem roku se činnost kapely na čas uzavírá, především díky nekompletní sestavě a na hracích postech proběhly malé změny: Enthermontth vyměnil basu za bubenickou stoličku a v létě stejného roku přicházejí doplnit sestavu na basu Grondbaur (ex-Tzaraath) a Mortlife – kytara, jediní kdo zachovávají své posty jsou Urscumug a Revenant.

V srpnu Katarze vydala splitko Underwoods, v limitovném nákladu 20ks s kapelou Lucifer. Již je vyprodáno.

Píše se rok 2019 a Katarze opět ožívá !!!

Sestava je nová, zachovaný post je Urscumug a vrací se zpět Kolobos a také Mortlife. Přidává se Shaman a Rawenia. Revenant má svůj vlastní a zajímavý projekt Totengräber  .

Další plány natočit singl a pokusit se o videoklip.

Rok 2023 odchází basák Urskumug, Katarze dále funguje. Na Albu se pracuje.